ONLINE PORADNA  na Vaše otázky odpovídá MUDr. Tomáš Fait
foto

Narozen roku 1971 v Praze, ukončil studium na 1. LF UK Praha v roce 1995. Od roku 1996 až do současnosti pracuje na Gynekologicko-porodnické klinice VFN v Praze u Apolináře.

FORMULÁŘ PRO ZASLÁNÍ DOTAZU

 Souhlasím s uveřejněním dotazu a odpovědi na této stránce.

2020-09-29 10:35:49 Veronika

OTAZKA Dobrý den, mohu používat na intimní hygienu před stykem Saforelle? Děkuji
ODPOVĚĎ 2 hodiny před užitím Pharmatexu jen teplou vodu.

2020-09-26 17:53:02 Petra Nová

OTAZKA Dobrý den, stala se mi taková chyba, po styku s použitím pharmatex krému jsem se šla osprchovat, zapomněla se a myla si mýdlem při sprše ruce které jsem měla od krému. Myslím že jsem mýdlo z rukou opláchla a poté si opět rukou a vodou myla zevně intimní partie. Až zpětně jsem si uvědomila že jsem se pozapomněla. Myslíte že toto narušilo nějak výrazně účinek krému? Nemohu říct jestli na ruce zůstalo mýdla více či méně. Děkuji
ODPOVĚĎ Pokud jste se myla jen zevně, tak snad mýdlo neproniklo do pochvy a ke snížení účinku nedošlo. Ale samozřejmě Vám to zaručit nemůžeme.

2020-09-26 17:09:21 Martina

OTAZKA Dobrý den, chci se zeptat, zda se dá Pharmatex krém kombinovat s kondomem? Sice zde píšete něco ve smyslu, že ano, ale někde jsem četla, že by se měl kombinovat jen s kondomy vyrobenými na určité bázi (jestli jsem to správně pochopila, některé kondomy jsou spermicidní a některé ne). Děkuji předem za vysvětlení. Ráda bych totiž pharmatex používala v kombinaci s kondomem. Martina R.
ODPOVĚĎ My tu nepíšeme něco ve smyslu, my tu píšeme, že ANO. Pharmatex se může kombinovat se všemi druhy kondomů. Většina lubrikovaných kondomů má v lubrikantu použit spermicid 9nonoxynol. To nicméně nijak neomezuje současné použití s Pharmatexem.

2020-09-17 20:51:59 Tana

OTAZKA Dobry den. Muze se stat ze by se globule dobre nerozpustila? Par holek psalo ze se nerozpustli. Nevim jestli je to vubec mozne. Dekuju.
ODPOVĚĎ Pokud byly správně skladována, není riziko, že se špatně rozpustí.

2020-09-09 13:20:59 Alexandra

OTAZKA Dobry den pan doktor. Chcem sa spytat co v pripade ze po zavedeni gobule ale este pred stykom je nutne mocit a dojde aj k vyteceniu casti kapsuly je vhodne radsej použiť druhu kapsulu alebo bude ucinna este prva? A este by ma zaujimalo, lebo vo viacerych weboch som nasla zmienku o tom ako sa Saforelle myci gel na intimnu hygienu moze pouzivat pri pharmatexe ci je to pravda? Ak nie tak v pripade umytia ruk mydlom pred zavadzanim nemozu nejak ovplyvnit ucinok? Ci aj po dokladom oplachnuti vodou nemozu ostat stopy mydla na rukach. Snad neposobim uz paranoidne. A este posledna otazka po pouziti Pharmatexu ked chcem pouzit iny vag. Cipok alebo je nutne preliecenie napr. Canesternom alebo niecim inym aky odstup je vhodne dodrzat pokial ide o aplikaciu po pouziti Pharmatex Dakujem velmi pekne za odpovede a pekny den prajem
ODPOVĚĎ Pokud je močení po 5 minutách od zavedení, tak je již ochranná vrstva vytvořená a odtok nadbytku látky nesnižuje účinnost. Bohužel ani Saforelle výrobce nedoporučuje. Zbytkové mýdlo na rukách nevadí. Odstup do další vaginální léčby 12 hodin.
<-- Starší ---- Novější -->
Nejčastěji kladené dotazy

Co je nehormonální lokální antikoncepce?

Jedná se o antikoncepční metodu, která přímo likviduje spermie ve vagině.

Jak Pharmatex® funguje?

Pharmatex® se zavede do vagíny v souladu s návodem před pohlavním stykem. Poté jeho účinná látka benzalkonium chlorid přímo likviduje spermie narušením jejich buněčné membrány v oblasti krčku (místo kde bičík spermie přechází ve hlavičku). Tím dojde k dekapitaci spermie a jejímu odumření.

Jaké jsou výhody této antikoncepční metody?

Především jde o naprosto lokální (místně působící) metodu, která nemá žádný vliv na fyziologické pochody v těle ženy.

Obsahuje Pharmatex® nějaké hormony?

Ne, Pharmatex® žádné hormony neobsahuje!

Přiberu po užívání Pharmatexu na váze?

Pharmatex® působí čistě lokálně, nepřechází tudíš do krve ani mateřského mléka a nemá žádný systémový dopad na organismus, Vaši váhu ani nezpůsobuje systémové nežádoucí účinky.

Jak moc je Pharmatex® spolehlivý?

Řada studií prokázala, že spolehlivost Pharmatexu je srovnatelná se spolehlivostí mikropilulky nebo nitroděložního tělíska.

Co když jsem užila Pharmatex už jako těhotná?

Tím, že je účinek Pharmatexu striktně lokální, nemá ani žádný nepříznivý účinek na lidský plod.

Jak mne tato metoda ochrání před sexuálně přenosnými chorobami?

Nejspolehlivější metodou ochrany před pohlavními chorobami (STD) je kondom. Obě metody lze ale kombinovat a Pharmatex® výrazně zvyšuje spolehlivost kondomu. Sám o sobě Má Pharmatex® baktericidní a antivirotické účinky na některé kmeny virů a bakterií a snižuje tak pravděpodobnost přenosu některých pohlavních chorob.

Jak složité je používání?

Způsob použití Pharmatexu je jednoduchý, ale je třeba dodržet některá doporučení:
  • Zavádějte Pharmatex® před pohlavním stykem
  • Zaveďte novou dávku Pharmatexu před každým opakovaným stykem
  • Mějte na paměti dobu účinnosti Vámi používané formy
  • Pro hygienu před a po styku použijte pouze čistou vodu, neprovádějte výplachy nejméně 2 hodiny po styku.
  • 2 hodiny před stykem a po styku se vyvarujte použití mýdla v intimní hygieně.